Kategoriarkiv: Uncategorized

IMAC Europe

 

 

 

 

 

Som en del av den veksten IMAC nå gjør i Europa og ellers i verden, samt styrker samarbeidet og utviklingen av en felles politikk for EAC, European Acro Cup og  IMAC, er det opprettet en egen arbeidsgruppe for Europa. Denne ledes av Manrico Mincuzzi fra Italia sammen med Adi Kochav som er leder for «IMAC International» .

I European Acrocup som tidligere har flydd F3M, har FAI nå tatt et skritt mot IMAC ved at F3M flyr samme sekvenser med den samme vurderingen som IMAC. Dette er fortsatt helt på begynnerstadiet, men det går i riktig rening med tanke på IMAC.

Arbeidsgruppen består foreløpig av følgende land/personer –

Czech Rep –>  Zdenek Steigel
Germany – Austria –> William Kiehl
Holland – Belgium –> Henny van Loon
Israel –> Adi Kochav
Italy –> Manrico Mincuzzi
Norway – Denmark – Finland –> Rune Haugen
Poland –> Maciej Idczak
Sweden –> Micke Scander
Spain –> David Delgado
United Kingdom –> Chris Huges
France –> Alain Detry
India –> Viendra Mane
Turkey –> Burak Suel

 

Ved denne organiseringen har man også satt sammen en komplett liste over stevner som gjennomføres i alle disse landene –

 

Se også mer på IMAC Europe sin Facebook side her:

Norsk Klassemesterskap IMAC 2014

20120820-223444.jpgDa er det kun kort tid igjen til siste IMAC stevne for sesongen 2014 som også er NKM (NM).

Vi satser på knall vær på Starmoen (som vanlig) – og så mange deltagere som mulig. For oppdatert deltagerliste se her DOODLE POLL
For de av Dere som ikke har meldt Dere på enda, bruk Doodle Poll’n for dette. For mer info ser her:

Briefing finner sted i depotet på flystripa til Elverum Flyklubb Modell kl 0900 begge konkurransedager, lørdag og søndag. Flyging starter umidelbart etterpå.Startrekkefølge vil bli annonsert ved breefing.

Håper alle gleder seg til et supert stevne!!

 

Årets sponsorer er :

 

nlf_logoweb-banner-200x150carf  logo logo modelsport_asEleFunLogo2

Startliste Starmoen 28.-29. juni 2014

elverum

Startliste Starmoen 28.-29. juni 2014 (Uttaksstevne nr 2, 2014)

BASIC

Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4
Tore B. Sørensen Tom Sjurseth Tore B. Sørensen Tom Sjurseth
Tom Sjurseth Tore B. Sørensen Tom Sjurseth Tore B. Sørensen

 

SPORTSMAN

Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4
Kjetil Hansen Lasse Løberg Gunnar Børseth Pål Risvang
Pål Risvang Kjetil Hansen Lasse Løberg Gunnar Børseth
Gunnar Børseth Pål Risvang Kjetil Hansen Lasse Løberg
Lasse Løberg Gunnar Børseth Pål Risvang Kjetil Hansen

 

INTERMEDIATE

Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4
Rune Haugen Pål Sørensen Rune Haugen Pål Sørensen
Pål Sørensen Rune Haugen Pål Sørensen Rune Haugen

 

ADVANCED

Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4
Asle Sudbø Ketil Aagesen Magne Hegstad Jon Sudbø
Jon Sudbø Asle Sudbø Ketil Aagesen Magne Hegstad
Magne Hegstad Jon Sudbø Asle Sudbø Ketil Aagesen
Ketil Aagesen Magne Hegstad Jon Sudbø Asle Sudbø

 

 

FREESTYLE

Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4
Pål Sørensen Lasse Løberg Rune Haugen Kjetil Hansen
Kjetil Hansen Pål Sørensen Lasse Løberg Rune Haugen
Rune Haugen Kjetil Hansen Pål Sørensen Lasse Løberg
Lasse Løberg Rune Haugen Kjetil Hansen Pål Sørensen

 

Startliste Starmoen Stevne 2 – 2014

Landslaget 2013

SONY DSCOppdatert landslag 2013

 

 

 

 

 

 

Rold Meum  (lagleder) 

Advanced: 
Magne Hegstad
 
Intermediate: 
Asle Sudbø
Jon Sudbø
 
Sportsman: 
Rune Borgersen
Gunnar Børseth
Rune Haugen
 
Basic: 
Tom Sjurseth
Kjetil M Hansen
Jan Lødner

Freestyle:
Rune Borgersen
Kenneth Kristiansen