Nordisk 2012

Nordic Championship IMAC 2012 – Starmoen, Norway

Daglig oppdatert stevnerapport finner du her: Starmoen dag for dag!

IMAC Norway has the pleasure to invite you to the fourth Nordic Championships in IMAC. Classes to be flown are; Basic, Sportsman, Intermediate, Advanced, and Freestyle. In addition to the known sequences, there will be unknown sequences in the Sportsman, Intermediate, and Advanced classes.

 

Sted: Starmoen Airport, Elverum, Norway Ole Reistad Senter (ORS)
Tid: Thursday September  20th  – Sunday September  23rd
Hosted by Elverum Flyklubb Modell 

Se invitasjon bulletin her: Invitasjon nordisk 2012 bulletin  ( .pdf )

 

Program

THURSDAY 20/9 Start: Varighet: Slutt: Pause:
Innmelding: 09:00 00:30 09:30
Briefing: 09:00 00:30 09:30
Basic 1: 09:30 01:30 11:00 00:05
Sportsman 1: 11:05 01:30 12:35 00:05
Intermediate 1: 12:40 01:06 13:46 00:05
Advanced 1: 13:51 01:06 14:57 00:05
Basic 2: 15:02 01:30 16:32 00:05
Sportsman 2: 16:37 01:30 18:07 00:00
Handout Unknown 18:07
FRIDAY 21/9 Start: Varighet: Slutt: Pause:
Briefing: 09:00 00:30 09:30
Unknown Sportsman: 09:30 01:12 10:42 00:05
Unknown Intermediate: 10:47 00:48 11:35 00:05
Unknown Advanced: 11:40 00:48 12:28 00:05
Basic 3: 12:33 01:30 14:03 00:05
Intermediate 2: 14:08 01:06 15:14 00:05
Advanced 2: 15:19 01:06 16:25 00:05
Sportsman 2 (if not held Thursday) 16:30
SATURDAY 22/9 Start: Varighet: Slutt: Pause:
Briefing: 09:00 00:30 09:30
Basic 4: 09:30 01:30 11:00 00:05
Sportsman 3: 11:05 01:30 12:35 00:05
Intermediate 3: 12:40 01:06 13:46 00:05
Advanced 3: 13:51 01:06 14:57 00:30
Freestyle 15:27 00:48 16:15

 

Lagoppstilling Nordic Championship IMAC 2012 p.r 09.09.2012

Swedish team 
Jörgen Nathorst-Böös Basic Yak 55
Mikael Jönsson Basic Sbach
Per-Inge Dyplin Basic Yak 55
Jörgen Svensson Sportsman Katana
Pontus Claesson Sportsman Yak 55
Paul Madej Sportsman Su-26
Tim Larsson Intermediate Extra 260
Emanuel Fantini Intermediate, Freestyle Sbach
Mikael Ingemarson Intermediate Yak 55
Carl Olsson Advanced, Freestyle ?
Ulf Svensson Advanced, Freestyle Yak 55
Joakim Segerdahl Advanced Extra 260
Danish TeamKristian Pade Nielsen Basic 25% Extra-260
Sven Lundgren Basic 30% MX2
Lars Løth Basic 30% Yak-54 EL
Kaj H. Nielsen Sportsman 35% Yak-55
Erik Nymark Sportsman 35% Extra- 300
Michael Lund Sportsman 40% Sbach-342

 

Norwegian Team
Rune Haugen Basic Extra 300
Jon Bjarte Vethe Basic Extra 260
Tome Sjurseth Basic Yak 54
Rune Borgersen Sportsman Yak 54
Asle Sudbø Sportsman Technoavia 55 SP
Jon Sudbø Sportsman Technoavia 55 SP
Ketil Aagesen Intermediate Votec 323
Tor Einar Sotlein Intermediate Extra 260
Henrik Riseng Intermediate Yak 55
Nils Øysteon Bossum Advanced Sukhoi 31
Magne Hegstad Advanced Slin 526
Rolf Meum Advanced Technoavia 55 SP
Jonas Bossum Freestyle ?
Kenneth Kristiansen Freestyle Yak 54
Simen Andresen Freestyle Extra 300

 

 


 

Legg igjen en kommentar